Paul Washer - Kościoły Używają Cielesnych Sposobów (PL)

- +Frajerrr Chodzi generalnie o granie na emocjach. Spójrz np. na "spektakle" Todda Bentleya czy Bennego Hinna- to nie jest głoszenie słowa Bożego - to są jakieś montaże słowno-muzyczne, których głównym celem jest wzbudzenie określonych emocji. Popatrz na ludzi wpadających w jakieś emocjonalne uniesienia na koncertach Hillsonga - zapewne biedni ludzie myślą, że spotkali Boga. Chodzi o wiarę w kategoriach "czucia". To jest cielesne. Nie mówię, że ja znalazłem Boga i znam sposób, bo nie znalazłem i nie znam. Jednak wiem na pewno, gdzie Go nie szukać.
- Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne (J 12, 25).
- Myślę, że "cieleśni" w tym kontekście to ci wszyscy, którzy chcą lekkiej, łatwej i przyjemnej "ewangelii sukcesu", nie chcą się angażować, obchodzi ich tylko własna wygoda. Spróbujcie postarać się zrozumieć przesłanie Washera, nie czepiajcie się słówek, On jest świadomy powagi sytuacji. Obawiam się, że w Polsce w wielu miejscach jest podobnie. A on mówi o swoim kraju.
- Cielesne sposoby? Proszę: przede wszystkim takie głoszenie, jakby to Jezus był moim sługą a nie ja Jego; że wystarczy "podnieść rękę i POWTÓRZYĆ modlitwę" i wszystko będziesz miał; że to wystarczy. Dalej: brak głoszenia o odpowiedzialności, o posłuszeństwie (jeśli już, to pastorom), o OWOCACH nawrócenia. A poza tym ma być FAJNIE - w zgromadzeniu, na grupce, na kawce. Część pastorów nie dopuszcza do służby namaszczonych ludzi, żeby nie było widać ich własnej cielesności. Dzięki Bogu za Washera
- 00:54 - źle przetłumaczone... "Scripture" to "Pismo", nie "Słowo Boże". W swojej istocie - również....
- Przecież antychryst cały czas oszukuje świat.Zapoznaj się z czasami reformacji tam wyraźnie wiedzieli kto jest antychrystem.Nawet Apostoł Paweł pisał że nie może się objawić do póki nie zejdzie z pola ten który jest.Czyli cesarstwo rzymskie.A po jego upadku wszedł na scenę antychryst i działa aż do dzisiaj z małą przerwą..Zwodząc świat!!
- "Jesteś tak samo odbowiedzialny,jak Ci mężczyźni,którzy ją zaatakowali" w 2,25 jest błąd myślę że powinno być odpowiedzialny.Dzięki za wrzutę
- & _gdy was wydadzą, nie troszczcie się, jak i co macie mówić; albowiem będzie wam dane w tej godzinie, co macie mówić. (20) Bo nie wy jesteście tymi, którzy mówią, lecz Duch Ojca waszego, który mówi w was. (21) A wyda na śmierć brat brata i ojciec syna i powstaną dzieci przeciwko rodzicom i przyprawią ich o śmierć. (22) I będziecie w nienawiści u wszystkich dla imienia mego, ale kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony_ Mateusza 10 , , , , , , , google : jak antychryst oszuka świat & & &
- ;) Prawdy zawsze się przyjemnie słucha, pobudza do działania, wyzwala z wątpliwości. Budzi własną prawdę.
- @Thorsupremecommander To nie jest nawiązanie do "Mściciela Krwi" z ST. Chodzi o oblubienice Chrystusa.
- @ineana aha a ja zrozumialam że on osobiscie by to zrobił.
- @iskariotaa więcej dbałości o nastrój niż kazanie? hmm, przerost formy nad treścią. ale to nie jest problem jednego kościoła, zboru. Z drugiej strony zły klimat w zborze przy względnie prawidłowej głoszonej ewangelii też jest wadliwym rozwiązaniem.
- @Thorsupremecommander a to z żoną też nie pojmuję, przeciez Bog odda każdemu wierzącemu sprawiedliwosc, nie ja ją mam wymierzać. Ostatecznie to porządny gość jego wykłady ostro mnie do pionu postawiły, mamy tez swoj rozum by kazde słowo sprawdzac. uwaga o cielesnosci w kościołach to cenna uwaga
- @Thorsupremecommander no własnie. ja widze w zborach czesto wiekszą dbałość o klimat i o uczcucia (zeby byly wzniosłe i odlotowe) niz o merytoryke spotkan. nie ma szczerych napomnien - bo sie ludzie obrazają, znam ludzi ktorzy w zborze nadają jezykami, nikt tego nie rozumie bo oczywiscie jezyk anielski i nie liczy sie z tym ze jest napisane "tylko gdy ktos tlumaczy" .. mowią po tym amen, a ja ręki nie dam ze to od Boga bo nie rozumiem co mowi... to ciekawe prawda?
- @iskariotaa odp2: myślę, że takim dzisejszym elementem "cielesności" jest akceptacja w niektórych zborach homoseksualizmu, ale tego w sumie Paul Washer nie wyartykułował. Natomiast jego przykład zaatakowaną żoną, to totalna porażka. Ten facet logiką siedzi w starym testamencie. On szuka "bata" na chrześcijanina i daleko mu do pojęcia łaski w tym przykładzie, który podał. porachunki z sprawcami? porachunki z zalęknionym, który nie pomógł? co to ma być?
- @iskariotaa nie mam zielonego pojęcia, o co jemu chodzi. W świetle tekstu NT "cielesnym" był nazywany ten, który żył wg reguł (ówczesnego) pogańskiego świata, np. uczestniczył w orgiastycznych kultach religijnych bądź np. kradł jak najęty z przekonaniem, że mu wolno. Problem polega na tym, że Jezus przyszedł właśnie dla i po cielesnych. Stawanie się dostkonałym-świętym to proces, a nie jedna chwilka. I to własnie "cieleśni" potrzebują największej służby, czego Washer nie rozumie
- powiedzcie mi, jaie to sa te cielesne sposoby? bo nie powiedział. moze np muzyka? co to moze byc?
- Very minnie sad that churches compete, as political parties.Pastor is a hook for a second church and the pastor.And now he can think of, "My church is better because there are no sins of the church" x " " I myself am a Christian but I hate pride, .that my church is better than another church.Man does not need to say, "That my church is better". But between the words can be read. If such things happen in churches is not a faith in the Living God, That's Religion.
- Another, who "teaches"
- "...they want Christ". Amen. I'm so tired of shallow teaching... Thanks for posting in YT.

.